Strona główna Z życia szkoły kategoria_fotoalbum Warsztaty w projecie Cybernauci

User Menu

Kto jest na stronie.

mod_vvisit_counterWszystkie1622132

Cybernauci

W dniu 14.02.2018 r. rozpoczęliśmy cykl warsztatów w projekcie "Cybernauci. kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci" realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Ideą projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez uczniów, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. W ramach projektu pierwsze dwie grupy uczniów z naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach "Internet jako e-portfolio" oraz "Internet jako ułatwiacz codzienności" prowadzonych przez Emisariuszkę Bezpiecznego Internetu panią Annę Wyrwał.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali jak budować swój wizerunek w sieci z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa, jak internet może pomóc im w budowaniu kariery zawodowej, jak rozpoznawać zagrożenia i jak dostrzegać pozytywne i negatywne skutki korzystania z bankowości elektronicznej, aplikacji, portali randkowych i zakupów w sieci.

Kolejne spotkania odbyły się 22 marca. Uczestniczyli w nich uczniowie klas licealnych, nauczyciele oraz rodzice. Podczas warsztatów wymieniono ciekawe doświadczenia i omówiono stosowane rozwiązania.

Koordynator projektu w XVI LO
Marzena Kuczera